Ние сме биле во менување на светот.
china 中文

ERW структура цевка

Краток опис:

Product ERW Structure Pipe Process Electrical Resistance Weld Standard ASTM A53,ASTM A36,ASTM A139,EN10210,EN10219 Material GR.B,S235JRH,S275JOH,S275J2H,S355JOH,S355H2H O.D 1/2”–26”(21.3–660mm) W.T 0.055”–1.602”(1.65–26.97mm) Length As per customer’s requirement Surface Treatment Bared,Black painted,Corrosion Resistant Coating + Cap Application Used for Structure 


детали за производот

Тагови производ

производ ERW структура цевка
Процес Електрична отпорност Weld
стандард ASTM A53, A36 ASTM, ASTM A139, EN10210, EN10219
материјал GR.B, S235JRH, S275JOH, S275J2H, S355JOH, S355H2H
OD 1/2 "-26" (21.3-660mm)
WT 0,055 "-1,602" (1.65-26.97mm)
должина Како на барање на купувачот
Површински третман Баред, црна насликани, отпорен на корозија слој + Кап
апликација Се користи за Структура 

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    
    WhatsApp Online Chat !