Ние сме биле во менување на светот.
china 中文

LSAW линија цевка

Краток опис:

Product LSAW Line Pipe Process Submerhed Arc weld Standard API 5L PSL1, API 5L PSL2,ASTM A53/A252 Material GR.B,X42,X46,X52,X56,X60,X65,X70,GR1,GR2,GR3 O.D 8”–72”(219–1800mm) W.T 0.315”–2”(8–50mm) Length As per customer’s requirement Surface Treatment Bared,Black painted,Corrosion Resistant Coating + Cap Application Used for gas,water and oil transportation in oil and gas industry.  


детали за производот

Тагови производ

производ
LSAW линија цевка
Процес
Submerhed Arc заварување
стандард
API 5L PSL1, API 5L PSL2,ASTM A53/A252
материјал
GR.B,X42,X46,X52,X56,X60,X65,X70,GR1,GR2,GR3
OD
8 "-72" (219- 1800mm)
WT
0,315 "-2" (8-50mm)
должина
Како на барање на купувачот
Површински третман
Баред, црна насликани, отпорен на корозија слој + Кап
апликација
користи за гас, вода и транспорт на нафта во нафта и гас индустрија.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    
    WhatsApp Online Chat !