Ние сме биле во менување на светот.
china 中文

Лесна структура цевка

Краток опис:

Product Seamless Structure Pipe Process Hot Rolled/Cold Drawn Standard ASTM A106,ASTM A53,ASTM A139,ASTM A36,etc Material GR.A,GR.B O.D 1/2”–30”(21.3–762mm) W.T 0.055”–2”(1.65–50mm) Length As per customer’s requirement Ends Bevelled or Plain Surface Treatment Bared,Black painted,Corrosion Resistant Coating + Cap Application Suitable for ordinary fluid transportation and structure pipe.


детали за производот

Тагови производ

производ Лесна структура цевка
Процес Топло валани / Студената Извлечени
стандард ASTM A106, ASTM A53, ASTM A139, ASTM A36, итн
материјал GR.A, GR.B
OD 1/2 "-30" (21.3-762mm)
WT 0,055 "-2" (1.65-50mm)
должина Како на барање на купувачот
завршува Закосениот или обична
Површински третман Баред, црна насликани, отпорен на корозија слој + Кап
апликација Погодно за обичните превоз на течности и структура цевка.

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    
    WhatsApp Online Chat !